Tagliatelle s uzeným lososem

V poslední době mám nějak méně času a proto jsem si i oblíbil rychlé recepty na jídlo, které vařím především v týdnu po návratu z práce. Recept na tagliatelle (špagety nebo jiný typ těstovin) se smetanovou omáčkou s uzeným lososem je inspirován různými „italskými“ kuchařkami a mírně upraven podle našich možností nákupu surovin a chuti.

Pro dvě osoby si připravte: cca 100 gramů uzeného lososa, kelímek sladké smetany na vaření nebo mascarpone, těstoviny – naše oblíbené jsou nesušené tagliatelle ze Sparu, oříšek másla, trochu kopru, červený pepř a sůl.

V pánvi nechte rozpustit máslo. Po jeho rozpuštění přidejte smetanu (máslo se nesmí přepálit – jen rozpustit!) a rozmíchejte ji s máslem. Jakmile začne smetana s máslem probublávat, přidejte lososa nakrájeného na malé kousky, špetku namletého růžového pepře a drobně nasekaný kopr (čerstvý nebo sušený), podle chuti přisolte. Krátce povařte, pokud omáčka příliš zhoustne, rozřeďte ji vodou z těstovin. Přidejte uvařené těstoviny, promíchejte a můžete podávat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *