Řecká inspirace: Nakládaný sýr

V řeckých tavernách jsme si několikrát objednávali nakládaný sýr feta v olivovém oleji s bylinkami. Několik skleniček jsme si vždy i nakoupili v místních obchůdcích s kořením, medem a dalšími místními specialitami. Zásoby však nebyly bezedné a rychle jsme sýr snědli. Několikrát jsem už trpěl nezktrotnou chutí na tento sýr. Nakonec jsem v jednom nejmenovaném supermarketu podlehl vábení modré krabičky obsahující sýr typu feta, sice vyrobeném v Dánsku, ale co nadělám. Postupně také vznikl následující recept, jehož výsledek se alespoň trochu podobá chuti uschované ve vzpomínkách.

 

/—html
Nakládaný sýr
\—

Potřebné suroviny: 200g sýru feta nebo balkánského sýru, 2 stroužky česneku, kvalitní olivový olej (množství podle velikosti sklenice, do které budete sýr nakládat), čerstvé nebo sušené bylinky: oregano, šalvěj, rozmarýn, několik kuliček černého nebo směs barevného pepře. Pokud máte rádi pikantnější chuť, použijte několik koleček chilli papričky nebo feferonky. Můžete přidat také několik černých oliv, nejlépe řeckého typu.

Postup: sýr nakrájíme na kostky, oloupeme česnek a nakrájíme ho na plátky. Do sklenice postupně vkládáme po vrstvách kousky sýru. Na každou vrstvu položíme několik plátků česneku a posypeme bylinkami, případně přidáme kousek papričky a celé olivy. Čerstvé bylinky nemusíme krájet, ale vložíme do sklenice celé listy. Po naplnění sklenice zalejeme sýr olivovým olejem, tak aby byl zcela ponořen. Sklenici uzavřeme a dáme do lednice alespoň týden uležet.

Hotový sýr jíme jen tak jako chuťovku k vínu s čerstvou bagetou nebo ho i s olejem dáváme do zeleninových salátů. Nazmar nepřijde ani zbytek oleje. Používám ho mimo saláty rovněž na naložení masa k opékání, výborný je také s čerstvým chlebem (nejlépe ještě teplým).

Dobrou chuť! – Kalt orexi!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *