Qwiki.com – multimediální wikipedie

Při procházení webu jsem narazil na zajímavý projekt multimediální wikipedie Qwiki. V tomto projektu se autorům podařilo bravurně spojit statické informace do interaktivní podoby.

Autoři projektu přiznávají, že se nechali inspirovat science- fiction filmy, ve kterých počítače shromažďují data a lidem pak předkládají ty nejdůležitější informace.

Qwiki.com
Qwiki.com

Jak Qwiki pracuje? Po zadání hesla do textového pole a Qwiki na pozadí vyhledá všechny relevantní informace. Výsledkem je audio-vizuální export, který robotickým hlasem (anglicky) sdělí základní informace a promítne obrázky. S exportem je možné také dále pracovat – sdílet je s dalšími uživateli nebo přes speciální formulář poslat autorům doplňující informace.

Jak si Qwiki poradila se známými místy, kam jezdíme na dovolenou?

Podívejte se na Lefkádu, Kalymnos nebo Santorini.

Qwiki.com - Santorini, Fira
Qwiki.com - Santorini, Fira

Řecká inspirace: Κεφτεδάκια με σάλτσα

Κεφτεδάκια με σάλτσα, Keftedes neboli česky prostě karbanátky v omáčce je další klasické řeké jídlo, které nabízí snad každá taverna.

Karbanátky v omáčce
Karbanátky v omáčce

Pokud nebudete mít kvalitní, zralá rajčata (nejraději domácí), použijte raději konzervovaná, krájená rajčata například italské značky Valfrutta. Pokračovat ve čtení „Řecká inspirace: Κεφτεδάκια με σάλτσα“