Nový vzhled webu

Ubíhající čas, vzůstající aktivita hackerů a nové verze redakčního systému, který pohání tento web, mne přinutily konečně k dlouho odkládané aktualizaci redakčního systému.

Po provedené aktualizaci mne ale poněkud překvapilo nestandardní chování doposud používané šablony – vzhledu webu. I když se mi dosavadní vzhled už přestával líbit, nečekal jsem tak brzkou změnu. Původně jsem si chtěl vytvořit svůj vlastní design stránek. Bohužel si ale vzniklá situace vyžádala okamžité řešení. Jelikož mi stávající pracovní povinnosti nedávají prostor pro doplnění znalostí v oblasti programování v php, html a css, rozhodl jsem se využít opět nabídku vzhledu webu, kterou nabízí široká komunita uživatelů redakčního systému WordPress. V této chvíli jsem provedl nejnutnější úpravy a překlad šablony na nejvíce viditelných místech. Omluvte prosím občas se vyskytující anglické výrazy z původní verze šablony. Překlad dokončím v dohledné době. Jo, a taky musím projít starší články a upravit formátování obrázků a některé linky nemusí být funkčí …

Se změnou webu Vás, čtenáře našeho webu, také čeká malé překvapení – pomocí tlačítka umistěného na konci každého příspěvku máte možnost „vytisknutí“ článku do souboru pdf.

Maďarská inspirace: Bakonyi sertésszelet

neboli Bakoňské vepřové kotlety

Je to pro nás již téměř tradice. Na jaře a na podzim vyrážíme na prodloužený víkend do maďarských termálních lázní, což znamená, že se od rána do večera „válíme“ v teplé a léčivé vodě v bazénech a užíváme si maďarských kulinárních specialit.

Jedno z jídel, které nás zaujalo, je podle jídelního lístku Bakonyi sertésszelet ( v anglické verzi jídelníčku stroze popsáno jako „pork chop with mushrooms in cream sauce“ podávané s haluškami (galuska), bramory (burgonya) nebo tarhoňou (tarhonya), případně s knedlíčky (gombóc).

Bakoňské vepřové kotlety
Bakoňské vepřové kotlety

Pokračovat ve čtení „Maďarská inspirace: Bakonyi sertésszelet“

PF 2011

Tak se zase sešel rok s rokem a  jsme opět o rok starší.

Přejeme všem naši příznivcům šťastný nový rok, hodně pracovních úspěchů (to aby byly nějaké ty penízky na naše cesty :-)) a hlavně hodně zdraví (to abychom si ty zážitky z cest užili, ne?).

A slibujeme, že fakt dopíšeme všechny slíbené článečky …

Andrea a Luděk