Tandemový seskok – zážitek na celý život

Výskok z letadla
Výskok z letadla

Velmi dlouhou dobu jsem přemýšlela nad tím, jaké má člověk pocity, když sleduje krajinu z ptačí perspektivy zavěšen na padáku, a co prožívá při volném pádu. Myšlenka to byla tak intenzivní, že se mi často vkrádala do snů, ve kterých jsem poletovala sem a tam s takovou lehkostí, že jsem měla ráno po probuzení chuť otevřít okno a zjistit, jaká je skutečnost. Naštěstí mé vystřízlivění bylo rychlejší než uskutečnění takového činu.

S vědomím, že pokud to nezažiji doopravdy, nikdy tak nenaleznu klid, jsem začala v únoru hledat informace o seskocích na internetu. Netrvalo to dlouho a na stránkách dlouholetého reprezentanta ČR v parašutismu (a posléze i mého tandempilota) Radka Šímy  http://www.funtandem.cz/  jsem nalezla vše potřebné.

Po výskoku z letadla
Po výskoku z letadla

Profesionalita Radka se projevila ihned od počátku vzájemné komunikace, kdy na mé další písemné dotazy odpovídal obratem a v momentě plánování termínu respektoval i můj rozmarný vrtoch uskutečnit seskok v období kvetení řepky olejky, jejíž barva dokáže krajinu rozzářit do žluta.

Před blížícím se dnem „D“, který byl stanoven na neděli 4. května 2008, jsem pravidelně sledovala  předpovědi počasí, které se mi nezdály zrovna přívětivé, a cestou z práce pozorovala dennodenně řepku, v jakém stupni rozkvětu se nachází. Den před realizací snu jsem byla poněkud na rozpacích, zda se tento vůbec uskuteční, protože bylo zataženo s občasnými přeháňkami. S Radkem jsem ale byla domluvená, že mi v případě nutnosti odložení termínu z důvodu nepřízně počasí zatelefonuje.

Navzdory katastrofickým sobotním vizím bylo nedělní ráno prozářené sluncem a bez mráčku, počasí „na objednávku“. Během cesty na letiště do Prostějova jsem sledovala blížící se oblačnost. Nevadilo mi to. Naopak, byla jsem ráda, že se situace vyvíjí tímto způsobem,  protože dle mého názoru mraky jen umocní celkový prožitek a navíc na fotografiích z estetického hlediska vypadají dramaticky.

Pokračovat ve čtení „Tandemový seskok – zážitek na celý život“