Korsika 2000

Tento ostrov má mnoho jmen: Napoleonova vlast, Mořská krasavice, Ostrov vendety, Ostrov čestných banditů.[thumb:101:r:t=Nábřeží a strážní věž v portu] Název, který nám nejvíce přirostl k srdci, a který Korsiku vystihuje, je „Hora v moři“. Proč jsou s Korsikou spojovány právě slova vendeta a bandité? Vendeta, neboli krevní msta, patřila po staletí k základním rysům povahy každého Korsičana. Rodinný svazek, čest, věrnost a smysl pro spravedlnost byly pro tamní obyvatele posvátné. Narušení těchto křehkých vztahů mělo za následek mstu, která vedla k vraždění. Mnozí ze mstitelů (banditos) se před hněvem pronásledovatelů ukrývali do okolních hor.

Korsika je rozmanitá, má prosluněné pláže, divoké skalnaté útesy, které omývá křišťálově čistá voda, mysy se strážními věžemi, vysoké hory táhnoucí se od severu na jih středem ostrova s nejvyšším vrcholem Monte Cinto, vinice. Terén je porostlý voňavou macchií, neproniknutelným trnitým společenstvím rostlin (levandule, myrta, vavřín, jalovec a dalším subtropickým rostlinstvem).

Rozloha: 8722 km2, délka: 183 km, šířka: 83 km, délka pobřeží: 1047 km. Zeměpisně má blíže k Itálii, patří ale Francii. Pokračovat ve čtení „Korsika 2000“

Vítejte na našich www stránkách!

Těmito stránkami jsme se připojili k tisícovkám nadšenců, kteří by si bez internetu nedovedli představit svou další existenci. Na našem webu bychom se chtěli se čtenáři podělit o své zážitky z cestování, fotografování, recepty na dobrá jídla a jiné, co by mohlo zajímat i další čtenáře.
Omluvte z počátku občasná anglická slovíčka, a nebo dočasné výpadky. Nejsme programátory ani žádnými www guru. Pro publikování na www stránkách jsme zvolili redakční systém WordPress, který má sice počeštěné uživatelské rozhranní, ale většina témat je v anglickém jazyce, takže nám bude chvíli trvat, než odladíme naši vybranou šablonu. V přípravě je také fotogalerie a diskuzní fórum.
Omluvte prosím dočasnou nefukčnost rozhraní pro psaní komentářů k článkům v Microsoft Intenet Exploreru, v alternativních programech Opera a Mozilla Firefox je vše v pořádku.
Andrea a Luděk Rektoříkovi