Nový vzhled webu

Ubíhající čas, vzůstající aktivita hackerů a nové verze redakčního systému, který pohání tento web, mne přinutily konečně k dlouho odkládané aktualizaci redakčního systému.

Po provedené aktualizaci mne ale poněkud překvapilo nestandardní chování doposud používané šablony – vzhledu webu. I když se mi dosavadní vzhled už přestával líbit, nečekal jsem tak brzkou změnu. Původně jsem si chtěl vytvořit svůj vlastní design stránek. Bohužel si ale vzniklá situace vyžádala okamžité řešení. Jelikož mi stávající pracovní povinnosti nedávají prostor pro doplnění znalostí v oblasti programování v php, html a css, rozhodl jsem se využít opět nabídku vzhledu webu, kterou nabízí široká komunita uživatelů redakčního systému WordPress. V této chvíli jsem provedl nejnutnější úpravy a překlad šablony na nejvíce viditelných místech. Omluvte prosím občas se vyskytující anglické výrazy z původní verze šablony. Překlad dokončím v dohledné době. Jo, a taky musím projít starší články a upravit formátování obrázků a některé linky nemusí být funkčí …

Se změnou webu Vás, čtenáře našeho webu, také čeká malé překvapení – pomocí tlačítka umistěného na konci každého příspěvku máte možnost „vytisknutí“ článku do souboru pdf.

PF 2011

Tak se zase sešel rok s rokem a  jsme opět o rok starší.

Přejeme všem naši příznivcům šťastný nový rok, hodně pracovních úspěchů (to aby byly nějaké ty penízky na naše cesty :-)) a hlavně hodně zdraví (to abychom si ty zážitky z cest užili, ne?).

A slibujeme, že fakt dopíšeme všechny slíbené článečky …

Andrea a Luděk

PF2010

Přejeme všem našim čtenářům a přátelům úspěšný a na zážitky bohatý nový rok 2010!

Andrea a Luděk

Jak jsme propadli aukcím

Když jsem se před rokem zaregistroval na Aukro, netušil jsem, jak nám změní život. Poznámka pro ty, co netuší, k čemu Aukro je: Aukro je největší česká internetová on-line aukce a zároveň velký e-shop a bazar v jednom. Nakoupit na něm můžete snad vše, na co si vzpomenete – od knih přes sběratelské předměty,oblečení nebo elektroniku až po automobily a motocykly všeho stáří.

Jakmile jsem v minulém roce úspěšně koupil starožitné váhy, které jsem si vybral jako doplněk naší kuchyně, téměř jsem zapomněl, že mám nějaký účet na Aukru. Až najednou někdy v listopadu mně Andrea požádalo o naše přístupové heslo. A od  té doby to začalo. „Víš, vyhrála jsem na Aukru v aukci takovou hezkou mikinku“ sděluje mi častěji a častěji během několika dní a zároveň dodává: „Že mi pošleš penízky na tento účet? Je to jen za 299 korun a nekup to za ty peníze a navíc jsem podobnou nikde neviděla!“ No a o od té doby v tom jedeme. Už nejenom nakupujeme, ale snažíme se také prodávat věci, které jsem téměř nepoužité a je nám líto je vyhodit.

Pokud chcete získat o Aukro další informace, můžete navštívit blog o Aukro.cz. Pro uživatele, kteří častěji nabízejí své předměty do aukce, stojí za pozornost blog o tom, jak s Aukro ušetřit nebo naopak nakupující blog jak si nenechat ujít aukci.

A nezapomeňte si přihodit i v naší aukci!

 

Tandemový seskok – zážitek na celý život

Výskok z letadla
Výskok z letadla

Velmi dlouhou dobu jsem přemýšlela nad tím, jaké má člověk pocity, když sleduje krajinu z ptačí perspektivy zavěšen na padáku, a co prožívá při volném pádu. Myšlenka to byla tak intenzivní, že se mi často vkrádala do snů, ve kterých jsem poletovala sem a tam s takovou lehkostí, že jsem měla ráno po probuzení chuť otevřít okno a zjistit, jaká je skutečnost. Naštěstí mé vystřízlivění bylo rychlejší než uskutečnění takového činu.

S vědomím, že pokud to nezažiji doopravdy, nikdy tak nenaleznu klid, jsem začala v únoru hledat informace o seskocích na internetu. Netrvalo to dlouho a na stránkách dlouholetého reprezentanta ČR v parašutismu (a posléze i mého tandempilota) Radka Šímy  http://www.funtandem.cz/  jsem nalezla vše potřebné.

Po výskoku z letadla
Po výskoku z letadla

Profesionalita Radka se projevila ihned od počátku vzájemné komunikace, kdy na mé další písemné dotazy odpovídal obratem a v momentě plánování termínu respektoval i můj rozmarný vrtoch uskutečnit seskok v období kvetení řepky olejky, jejíž barva dokáže krajinu rozzářit do žluta.

Před blížícím se dnem „D“, který byl stanoven na neděli 4. května 2008, jsem pravidelně sledovala  předpovědi počasí, které se mi nezdály zrovna přívětivé, a cestou z práce pozorovala dennodenně řepku, v jakém stupni rozkvětu se nachází. Den před realizací snu jsem byla poněkud na rozpacích, zda se tento vůbec uskuteční, protože bylo zataženo s občasnými přeháňkami. S Radkem jsem ale byla domluvená, že mi v případě nutnosti odložení termínu z důvodu nepřízně počasí zatelefonuje.

Navzdory katastrofickým sobotním vizím bylo nedělní ráno prozářené sluncem a bez mráčku, počasí „na objednávku“. Během cesty na letiště do Prostějova jsem sledovala blížící se oblačnost. Nevadilo mi to. Naopak, byla jsem ráda, že se situace vyvíjí tímto způsobem,  protože dle mého názoru mraky jen umocní celkový prožitek a navíc na fotografiích z estetického hlediska vypadají dramaticky.

Pokračovat ve čtení „Tandemový seskok – zážitek na celý život“